Avatud registreerimine talvisesse kalanduslaagrisse!

Lodjakoja kalanduslaagrid 2021-22

Vahetus:

2.-4. märts 2022

Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia ootab lapsi vanuses 9-14 Tartusse Lodjakotta 3-päevasesse talvisesse kalanduslaagrisse! Registreerumine on avatud kuni 20. veebr või kohtade täitumiseni.

Kolme tegusa õppepäeva jooksul tegeleme kõigega, mis puutub talvisesse kalastamisesse.

Alustuseks tutvume uue Lodjakoja ja sealse näitusega vanaegsetest paatidest ja paadivalmistamise tööriistadest. Saame teadmisi Emajõe, Peipsi ja Võrtsjärve ajaloost, kultuuriloost ja looduslikest oludest. Lodjakojas on hetkel üleval ka Meremuuseumi näitus „Läänemeri maailmameres“ (https://meremuuseum.ee/lennusadam/tundmatu-ookean-laeaenemeri-maailmameres/).

Loomulikult räägime laagris Eesti kalastikust ning õpime ise kalu määrama ja määrajaid kasutama. Saame teadmisi ka säästliku kalanduse põhitõdedest – millised on alammõõdud, keeluajad ja -alad, kalapüügireeglistik ja seadusandlus.

Laagri raames õpitakse kala püüdma mitmete erinevate püügivahenditega – kirptirgu ehk marmõssi, sikuti ja unnaga. Sinna juurde õpime ära püügivahendite ja nende osade nimetused ja õige kasutuse ning püügiks valmisseadmise. Soovi korral võib kaasa võtta ka oma püügivahendid. Selgeks saavad ka sõlmed, mida saab kasutada kalastamisel. Ühe päeva veedame Peipsil, püüame kala, sõidame karakatitsaga ning keedame järvel uhhaad.

Kõik söögid (4 korda päevas) valmistame koos lastega, õhtuti puhastame ja küpsetame püütud kalad ning juhendaja tutvustab kalade siseehitust, puhastamist ja valmistamise viise.

Et nii vee peal kui vee ääres kõik ilusti kulgeks, saame praktilisi teadmisi veeohutusest ja looduses liikumisest.

Ja iga õige laagri juurde kuuluvad loomulikult ka mängud ja filmiõhtu!

Laagris on lastega kaks laagrikasvatajat ning kalandusspetsialist. Ööbimine Lodjakojas mattidel ja magamiskottidega.

Laagri maksumus:  75€. Laagri tasu tuleb kanda MTÜ Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia arveldusarvele EE022200221066225310 koos selgitusega „Laager 2.-4.03.22 osaleja nimi“ hiljemalt 7 päeva enne laagri algust, vastasel juhul vabastatakse koht järjekorras järgmisele soovijale.

Registreerumiseks kirjuta Jõe- ja Järvehuntidele aadressil joehundid@gmail.com, lisainfot saab telefonil 53401033 (Karoliina Lass), meie kodulehelt www.joehundid.ee ja FB: Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia.

Täpse päevakava ja muu laagrisse puutuva info saadame registreerunutele enne laagri toimumist.

Laagrit toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.