Võrtsjärve kalanduslaagreid viib sel aastal läbi Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia

Võrtsjärve õppekeskus on juba kaheteistkümnel suvel korraldanud lastele kalalaagreid. Laagreid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja aastal 2020 viib neid läbi Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia.
Laager kestab 5 päeva, pühapäevast neljapäevani. Majutus ja toitlustus Võrtsjärve-äärses majutusasutuses.
See on kalastusalane õppelaager ja igapäevaselt sellega tegeletaksegi – spetsialistide käe all õpitakse kalapüüki lihtkäsiõnge, spinningu ja tonka ehk põhjaõngega. Kalastatakse Võrtsjärve ja Suur-Emajõe ääres. Püütud kalad puhastatakse laste poolt ning grillitakse ja üksi neist pole jäänud söömata, st laagris õpivad lapsed isegi kala sööma. Veel õpitakse kalaliike määrama, saadakse rohkem teada nende bioloogiast, käiakse laevadega järvel ja elatakse tavalist laagrielu – matkad, ujumine, mängud jm.
Esimene vahetus kestab 19. – 23.juuli, teine 26. – 30. juuli, kolmas 2.-6. august, neljas 9.-13. august. Esimene, teine ja neljas vahetus on noorematele õpilastele (10-13 aastat) ja kolmas vahetus vanematele õpilastele (14-17 aastat). Igas vahetuses on 20 õpilast. Nooremaid kui 10-aastaseid me laagrisse ei võta. KÕIK LAAGRID ON JUBA TÄITUNUD!
Laagrisse tuleb kaasa lapsevanema tõend lapse tervisliku seisundi kohta (sh allergiad, tarvitatavad ravimid jm), igailmariided (sh kummikud), hügieenitarbed, ujumisvarustus, sääsetõrje, päikesekaitse, peakate, joogipudel, vajadusel ravimid, soovi korral veidi taskuraha (jäätis jm). Laager algab pühapäeval kell 11 Võrtsjärve õppekeskuses ja lõpeb Veldemani puhkemaja juures neljapäeval kell 15.
Laagri maksumus osalejale on 144€.

Kui soovid oma last kalanduslaagrisse registreerida, siis palun täida vastav vorm lingilt:
https://bit.ly/kalanduslaager_regamine

Laagritasu on 144€ osaleja kohta, mis katab noore toitlustuse ja majutuse kulud. Osalustasude kohta väljastatakse Eesti Maaülikooli poolt arve juulikuus registreerimisinfos esitatud andmete alusel. Tasumine toimub ühes osas ja kogusummas. Arve tasumise tähtajaks on 2 nädalat. Laagrikoha maksumust ei arvestata koolituskuludena tulude deklareerimisel.

Täpse päevakava, laagri juhendajate ja muu asjakohase info, näiteks mida laagris vaja läheb, saadame osalejatele juulikuus.

Laagri korraldamist on varasemalt tunnustatud Keskkkonnakäpaga „Õnnelik õppija“ ja „Rahva lemmik“ kategoorias.